Radio Rekord onair
Radio Rekord 88,7 FM

Dwa lokalne banki spółdzielcze połączyły siły

Bankowość spółdzielcza polega m.in. na funkcjonowaniu placówek (podległych jednemu bankowi / właścicielowi) na stosunkowo niewielkim obszarze. Takie banki wyróżniają się małą "korporacyjnością" a przez to bardziej sąsiedzkim podejściem do swoich klientów.

(red.) / (tekst zawiera lokowanie produktu) /
2023-01-05 13:45
Dwa lokalne banki połączyły siły
12 Zdjęć

Mówi się, że jest to jeden z cenniejszych atutów tego typu banków stąd widać na lokalnych rynkach, że mieszkańcy coraz chętniej rezygnują z dużych na rzecz spółdzielczych. W Polsce działają dwie największe grupy zrzeszające takie banki - BPS  i SGB (Spółdzielcza Grupa Bankowa), do której należą dwa północnomazowieckie banki, które właśnie połączyły swoje siły: Spółdzielczy w Raciążu i Spółdzielczy w Bieżuniu.

Na ich stronach pojawił się komunikat, którego fragmenty cytujemy:

"(...) W dniu 31.12.2022 r. Sąd Rejonowy (...) dokonał wpisu łączącego Bank Spółdzielczy w Raciążu (bank przejmujący) z Bankiem Spółdzielczym w Bieżuniu (bank przejmowany), potwierdzając tym prawne połączenie obu podmiotów. Od dnia 1.01.2023 r. oba Banki stanowią jeden podmiot - Bank Spółdzielczy w Raciążu. Placówki w Bieżuniu oraz Lutocinie stanowią od teraz dla naszego Banku odpowiednio: Oddział w Bieżuniu oraz Punkt Obsługi Klienta w Lutocinie".

Raciąski bank posiada placówki w Raciążu, Gąsocinie, Szreńsku i Ciechanowie.

Prezes Banku Piotr Pniewski był jakiś czas temu gościem Macieja Dobrowolskiego na antenie Radia Rekord. Rozmowę można wysłuchać TUTAJ.

źródło zdjęć: redakcja, Bank Spółdzielczy w racxiązu - Facebook, Pixabay
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12