Radio Rekord onair
Radio Rekord 88,7 FM

Uniwersytet dziecięcy o tym, co w ruchu drogowym najważniejsze

Na palcu przy uczelni powstał tor do jazdy samochodem elektrycznym dla dzieci. Pojawiło się sporo zakrętów i mnóstwo opon, które go zabezpieczały. Było stanowisko policji, udzielania pierwszej pomocy i takie, na którym można było poznać podstawy działania odnawialnych źródeł energii.

redakcja
2024-05-18 16:00
Mini lamborghini
13 Zdjęć

 18 maja Państwowa Akademia Nauk Stosowanych im. Ignacego Mościckiego w Ciechanowie zorganizowała otwarte zajęcia Uniwersytetu Dziecięcego. Spotkanie przy ulicy Narutowicza przyciągnęło wiele osób.

- "Zapoznajemy dzieci z naszymi projektami, można zwiedzać nasze laboratoria i wykonywać różne zadania. Wszystkie są związane z bezpieczeństwem ruchu drogowego. Na dzieci czekają m.in. policjantki, które dziś pozwalają im wejść do radiowozu, można włączyć sygnały, można założyć np. alkogogle. Jest też stanowisko, na którym dzieci mogą poznać zasady udzielania pierwszej pomocy i prawidłowego wzywania służb. Jest tor i mini lamborghini, którym też dziś jeżdżą dzieci" - powiedział Radio Rekord Mazowsze dr inż. Wojciech Sosnowski, wykładowca a zarazem opiekun Studenckiego Koła Inżynierii Materiałowej "Metalika" oraz organizator wydarzenia.

 

 Ci, którzy zdecydowali przyjść byli zachwyceni tym co przygotowano.

 

 "To jest znakomity pomysł, przechodzimy od jednego stanowiska do drugiego i wnuki w ogóle nie chcą opuścić tego miejsca. Robimy już drugą rundę."



"Maluchy już jeździły mini lamborghini za pokonanie toru dostały specjalne prawo jazdy, a przed chwilą wyszły z radiowozu gdzie z policjantką rozmawiały o tym jak kierowcy powinni zachowywać się, gdy słyszą pojazd na sygnale. Mogły nawet włączyć "bomby" i to była dla nich wielka frajda."

 

"Nasze dzieci przymierzały też policyjne czapki a na koniec w prezencie dostały odblaski. Idziemy jeszcze na stanowisko, na którym poznają zasady przewodzenia prądu w odnawialnych źródłach energii" - mówili nam ciechanowianie.

 

Wydarzenie zorganizowały Studenckie Koła Naukowe: „Metalika", Koło Przyszłych Inżynierów, Koło Informatyki Stosowanej a także studenci I roku pedagogiki przedszkolnej i wczesnoszkolnej oraz studenci pielęgniarstwa.

redakcja
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13