Powiat Przasnyski został najlepszym powiatem na Mazowszu. To nie koniec wyróżnień. Powiat Przasnyski został też najlepszym samorządem w województwie i wywalczył 5. miejsce w Polsce , w kategorii powiatów do 60 tys. mieszkańców. W uroczystej w konferencji w Karpaczu uczestniczył również Starosta Krzysztof Bieńkowski i Wicestarosta Powiatu Przasnyskiego Paweł Mostowy.
-To ciężka codzienna praca wielu osób! Dziękuję całej drużynie Powiatu Przasnyskiego Najważniejsze, że nie wydajemy kasy na głupoty i fanaberie tylko na realne potrzeby mieszkańców. Bo to się tak naprawdę liczy, a nie rankingi. W urzędzie nie ma też "po znajomości" tylko wszyscy są obsługiwani z życzliwością. I to procentuje, bo tak się buduje wspólny dom! Dziękuję za każde miłe słowo i docenienie tych wysiłków! - skomentował sukces Starosta Krzysztof Bieńkowski.
W hotelu Gołębiewski w Karpaczu odbywa się doroczne Zgromadzenie Ogólne, czyli najwyższy organ Związku Powiatów Polskich, podczas którego wręczono nagrody zwycięzcom Ogólnopolskiego Rankingu Powiatów, czyli konkursu na najlepsze samorządy w kraju. Eksperci ZPP docenili działania proinwestycyjne i prorozwojowe realizowane przez Zarząd Powiatu Przasnyskiego w 2022 roku, nagradzając Starostę Krzysztofa Bieńkowskiego, który odebrał nagrodę oraz dyplom podczas uroczystej gali z okazji dorocznego zjazdu starostów i prezydentów miast na prawach powiatu.
Ogólnopolski Ranking Gmin i Powiatów to bezpłatny konkurs prowadzony przez Związek Powiatów Polskich. Ranking jest aktualizowany na bieżąco przez cały rok, a wywalczone w nim miejsce zależy od działań realizowanych przez samorząd. W rankingu corocznie bierze udział 314 powiatów, z czego ponad 100 startuje w kategorii do 60 tys. mieszkańców, w której sklasyfikowano Powiat Przasnyski.
Eksperci Związku Powiatów Polskich przyznawali punkty na podstawie kryteriów w dziesięciu grupach tematycznych takich jak: działania proinwestycyjne i prorozwojowe; rozwiązania poprawiające jakość obsługi mieszkańca oraz funkcjonowania jednostki samorządu terytorialnego; rozwój społeczeństwa informacyjnego i obywatelskiego; umacnianie systemów zarządzania bezpieczeństwem informacji; promocja rozwiązań z zakresu ochrony zdrowia i pomocy społecznej; wspieranie działań na rzecz gospodarki rynkowej; promocja rozwiązań ekoenergetycznych i proekologicznych; współpraca krajowa i międzynarodowa oraz działania promocyjne.