- Naszą intencją jest docenienie wysiłku przedsiębiorców, którzy swoją codzienną pracą i trudem dają nam przykład jak odnaleźć się w gospodarczej rzeczywistości regionu - powiedział nam Adam Olszewski, prezes Mazowieckiej Izby Gospodarczej.
- Mam wrażenie, że przedsiębiorcy nie są doceniani tak na co dzień, więc to wydarzenie ma pokazać, że przedsiębiorcy to istotna siła i że są w stanie się integrować i działać razem dla dobra regionu - dodał Bartosz Machul, wiceprezes MIG.
Nagrody podczas gali wręczał m.in. Jan Andrzej Kaluszkiewicz, starosta ciechanowski.
- Życzę państwu dobrych biznesów, dobrych interesów jak to się popularnie mówi. Dobrej wzajemnej współpracy. Wymieniajcie się doświadczeniami bo to przynosi korzyści wspólne - powiedział do przedsiębiorców zgromadzonych w sali widowiskowej PCKiSz.
Jednym z gości zaproszonych na galę był prof. Anastase Shyaka, ambasador Rwandy. W rozmowie z Radiem Rekord Mazowsze zachęcał do odwiedzenia jej w celach biznesowych.
- Afryka to jest kontynent przyszłości. Ma duży potencjał do biznesu i potrzebuje technologii. Chce też z Europą i Polską robić interesy. Ciechanów jest bardzo pięknym miastem, pamiętam go z dawnych lat. Macie dużo do zaoferowania i biznesowo i kulturowo. Jestem pod wrażeniem. Zachęcam przedsiębiorców z Ciechanowa, z Mazowsza do odwiedzenia Rwandy i przede wszystkim do biznesów. Do tego by zdecydować się na taki krok, na inwestycje zagraniczne. Pomyślcie o Rwandzie - mówił.
Prof. Anastase Shyaka przyjechał do Ciechanowa dzięki staraniom senatora Krzysztofa Bieńkowskiego, który -przypomnijmy - pracuje w komisji spraw zagranicznych w Senacie.
W czasie gali dr Magdalena Bylińska wygłosiła wykład pt. „Lider Pełen Mocy = Biznes Pełen Sukcesu”.
- Celem mojego wystąpienia było uświadomienie uczestnikom wydarzenia, liderom, pracownikom, że to nie pieniądze są w życiu najważniejsze. Najważniejsze jest zaopiekowanie się sobą. Szczęście, spokój, spełnienie. Potrzeby, relacje międzyludzkie i właśnie potrzeba szacunku w miejscu pracy, uznania. Atmosfera w pracy przekłada się bardzo mocno na wyniki produktywności w zespołach - wyjaśniała w rozmowie z Radiem Rekord.
Podczas gali była też nieco zabawna sytuacja związana z tym, że tym roku "Różę biznesu" otrzymał Adrian Krzywkowski, który prowadzi pracownię kowalstwa artystycznego. To jego firma - Metalkunszt - wykonywała wszystkie statuetki na galę. Otrzymał więc własny wyrób. Z dużą skromnością i rozbrajającym uśmiechem powiedział nam, że statuetka jest... ładna.
- Statuetki są rzeczywiście wykonane własnoręcznie w naszej pracowni, zresztą nie pierwszy raz. Zawsze staram się żeby wyroby szczególnie pod względem artystycznym spełniały swoją rolę i mam nadzieję, że przypadną do gustu tegorocznym laureatom.
Watro też podkreślić, że wczorajsza gala miała wymiar charytatywny. Podczas wydarzenia wolontariusze zbierali pieniądze na leczenie Antosia Malinowskiego - chłopca, u którego lekarze zdiagnozowali nowotwór złośliwy. 3 tys. zł na ten cel przekazała Fundacja "...bo jesteś najważniejszy".
- Jeżeli Antosiowi będzie potrzebna tez pomoc w rehabilitacji to jak najbardziej jesteśmy otwarci. Chcemy pomagać i zawsze tam gdzie możemy dokładamy swoją cegiełkę bo chcemy działać dla społeczności lokalnej- powiedziała nam Marzena Ostaszewska, prezes fundacji.
Łącznie z kwestą, która odbywała się podczas Gali zebrano ok. 8,5 tys. zł.
Antoś Malinowski - przypomnijmy - choruje na neuroblastomę. W powrocie do zdrowia może mu pomóc zagraniczna i niestety bardzo droga terapia, która nie jest refundowana przez NFZ.
FIRMY KRÓRE OTRZYMAŁY WYRÓŻNIENIE "RÓŻA BIZNESU 2024"
- KOBIETA BIZNESU - Katarzyna Łukaszewska - właścicielka i prezes firmy MULTI RACH.
MultiRach to dynamicznie rozwijająca się firma księgowa, której sukces i rozwój są efektem ciężkiej pracy i wizji właścicielki. Posiada ona 18 letnie doświadczenie w branży księgowej. - Zakłady Handlowo-Usługowo-Produkcyjne EKO - Mirosława Miączyńskiego - "Różę Biznesu" otrzymały w kategorii PRZEDSIĘBIORSTWO WIELOBRANŻOWE
Firma Mirosława Miączyńskiego to prawdziwy przykład przedsiębiorstwa wielozadaniowego, które od lat wnosi ogromną wartość do lokalnej społeczności i biznesu w Ciechanowie. Aktualnie prowadzi on zarówno działalność w zakresie usług kominiarskich łącząc ją z prowadzeniem hotelu i restauracji.
- Zakład Wodociągów i Kanalizacji w Ciechanowie SP. z o.o. otrzymał nagrodę w kategorii ZRÓWNOWAŻONY ROZWÓJ. Jako spółka z o. o. ze 100 procentowymi udziałami miasta Ciechanów funkcjonuje od 1993 roku. Natomiast pierwszy wodociąg w Ciechanowie powstał wiele lat wcześniej, bo w 1938 roku. Do zadań spółki należy przede wszystkim zaopatrzenie mieszkańców w czystą wodę i odbiór ścieków komunalnych z czego doskonale się wywiązuje. Stale inwestuje w rozwój i modernizację systemu wodno-kanalizacyjnego w Ciechanowie, czego wynikiem jest bardzo dobra jakość wody pitnej dostarczanej do mieszkańców miasta ale również do sąsiadujących gmin.
- Firma Usługowo-Artystyczna AGNES-ART Krzysztof Sobiesiak - otrzymała nagrodę w kategorii WYSPECJALIZOWANY USŁUGODAWCA
Agnes Art to firma z trzynastoletnim doświadczeniem, która powstała z pasji i zaangażowania rodziny. Początkowo specjalizowała się w organizacji animacji dla dzieci, zdobywając uznanie klientów kreatywnym podejściem i profesjonalizmem. Z biegiem lat firma dynamicznie rozwijała swoją ofertę.
- METALKUNSZT Adrian Krzywkowski - otrzymał "Różę biznesu" w kategorii WYSPECJALIZOWANY USŁUGODAWCA
Adrian Krzywkowski to niewątpliwie człowiek z pasją. Prowadzona przez niego Pracownia kowalstwa artystycznego Metalkunszt powstała w 2012 roku i znajduje się w Gąskach k. Ciechanowa. Wytwarza bramy, balustrady, ogrodzenia, konstrukcje stalowe, meble.
- CUK UBEZPIECZENIA CIECHANÓW firma Państwa Ewy i Patryka Nieznańskich otrzymała nagrodę za konsekwentne dążenie do doskonałości w branży Ubezpieczeniowej.
10 lat temu Ewa Nieznańska rozpoczynała od „zera” prowadzenie własnego biura ubezpieczeń, a obecnie z mężem Patrykiem i pracownikami tworzą pięcioosobowy zespół. Doradzają i kompleksowo ubezpieczają blisko 5 tysięcy klientów, w tym przedsiębiorców, klientów indywidualnych i rolników.
- FMG Group sp. z o.o. otrzymała nagrodę w kategorii- FIRMA Z TRADYCJAMI W BRANŻY BUDOWLANEJ
FMG Group Sp. z o.o. powstała w 2018 roku z pasji do budownictwa dwóch wspólników Grzegorza Gulatowicza i Grzegorza Kiełbasińskiego. Firma specjalizuje się w produkcji i montażu konstrukcji stalowych, hal, schodów, balustrad oraz realizacji indywidualnych projektów. Buduje i remontuje szkoły, przedszkola, świetlice, boiska oraz budynki mieszkalne.
- MARPOL SPÓŁKA KOMANDYTOWA Ryszard Marcinkowski i Włodzimierz Marcinkowski – "Różę Biznesu" otrzymała w kategorii SOLIDNY PARTNER W BIZNESIE. To dynamicznie rozwijająca się firma specjalizująca się w obrocie paliwami, założona przez braci Ryszarda i Włodzimierza Marcinkowskich. Pierwszą stację paliw spółka uruchomiła już w 1990 roku. Działalność obejmuje zarządzanie siecią stacji benzynowych pod marką BP, zlokalizowanych w trzech punktach.
- ZAKŁAD INSTALACJI SIECI GAZOWYCH, WOD.-KAN., ENERGETYCZNYCH, HANDLU I USŁUG - Maria i Marian MŁYŃSCY SPÓŁKA JAWNA - otrzymał "Różę Biznesu" w kategorii FIRMA Z TRADYCJAMI W BRANŻY INSTALACYJNO-INŻYNIERYJNEJ Historia tej rodzinnej firmy sięga roku 1986, kiedy to Pan Marian Młyński rozpoczął działalność jako zakład instalatorstwa sanitarnego. W 1998 roku firma przeniosła swoją siedzibę do budynku przy ul Śmiecińskiej, gdzie do dziś funkcjonuje jako zakład o szerokim wachlarzu usług oraz z własnym punktem handlowym.
Dwie kolejne Różne Biznesu zostały przyznane przez Mazowiecką Izbę Gospodarczą na wniosek samorządu powiatowego.
- "Różę biznesu" w kategorii FIRMA Z TRADYCJAMI W BRANŻY MOTORYZACYJNEJ otrzymał JARZYŃSKI AUTO-SERWIS Sp. z o.o. To firma zbudowana na rodzinnych tradycjach, od ponad 20 lat dostarcza najwyższej jakości usługi w branży motoryzacyjnej. Jako autoryzowany serwis Škoda i Volkswagen oraz salon marki Škoda. Oferuje kompleksową obsługę klientów indywidualnych i flotowych, łącząc serwisowanie pojazdów ze sprzedażą samochodów nowych i używanych.
- "Różę Biznesu" w kategorii BIZNES SPOŁECZNIE ODPOWIEDZIALNY otrzymała firma Trans Plast - Jacek Borkowski
Firma rozpoczęła działalność w 1987 roku. W 2018 roku firma poszerzyła zakres działalności, wprowadzając proces recyklingu – przetwarzanie odpadów foliowych na regranulat, z którego następnie produkowane są worki foliowe.
Podczas gali przyznano też Medal za Zasługi dla Ciechanowa. Otrzymał go Zakład Optyczny OKO - Andrzej Bayer. Medal wręczyli: Michał Jeziółkowski – Przewodniczący Rady Miasta Ciechanów oraz Michał Rząsiński, wiceprzewodniczący rady.