Jak informuje ciechanowski ratusz, Jerzy Michał Bogusławski przyczynił się do rozbudowy sieci wodociągowej w Ciechanowie dzięki wykonanemu w latach 70-tych projektowi wieży ciśnień. Po latach, pomimo wyłączenia wieży z funkcjonowania, ten charakterystyczny i cenny obiekt techniki stał się zabytkiem docenianym nie tylko w Polsce, ale i na świecie. Od ukończenia w 2018 r. rewitalizacji, na którą miasto pozyskało środki unijne, wieża pełni nową funkcję, przyciągając turystów do wybudowanego przy niej Parku Nauki Torus.
Pamięć o J. M. Bogusławskim upamiętniono poprzez nadanie nazwy rondu przy skrzyżowaniu ul. Stefana Czarnieckiego i Granicznej. Położone w sąsiedztwie Parku Nauki Torus rondo wybudowano w ubiegłym roku, w trakcie jednej z największych inwestycji drogowych miasta w tym obszarze Ciechanowa.
Urodzony w 1925 r. projektant ciechanowskiej wieży ciśnień pochodził z rodziny warszawskiej inteligencji. Podczas II Wojny Światowej, jak wielu młodych ludzi, brał udział w działaniach konspiracyjnych i partyzanckich. We wrześniu 1939 roku działał jako goniec Szpitala Ujazdowskiego. Wstąpił do Szarych Szeregów, a następnie do Narodowych Sił Zbrojnych, walcząc w oddziale „Cichego” na Lubelszczyźnie. Po wojnie pracował nad odbudową zrujnowanej Warszawy. Został odznaczony Krzyżem Narodowego Czynu Zbrojnego oraz Krzyżem Partyzanckim.
Zmarł w Warszawie 12 lipca 2018 roku. Został pochowany w grobie rodzinnym na warszawskich Powązkach.