Nie zamawiałeś? Nie płać! Oszuści masowo wysyłają fałszywe paczki za pobraniem
Do płońskich policjantów zgłosił się 45-latek, po tym jak jego żona zapłaciła za niezamawianą przesyłkę z opłatą za pobraniem w wysokości nieco ponad 220 zł. Na paczce brakowało wyraźnych danych adresata, a firma kurierska ustaliła, że przesyłka została nadana zza granicy i zablokowała środki. Policja ostrzega, bo to powtarzający się schemat oszustwa i apeluje o ostrożność przy odbiorze nieznanych przesyłek.
05.10.2025 11:11