Wydzielone tory, stabilna podbudowa i przede wszystkim bezpieczna nawierzchnia zastąpią dotychczasową infrastrukturę przy I Liceum Ogólnokształcącym imienia Zygmunta Krasińskiego. 24 kwietnia władze powiatu ciechanowskiego zawarły umowę na gruntowną modernizację tego szkolnego obiektu.
Prace wkrótce ruszą
Wykonawcą robót będzie firma z Tłuszcza. Zgodnie z założeniami ekipy budowlane ułożą około 300-metrową nawierzchnię poliuretanowo-gumową. Tego typu rozwiązanie gwarantuje bardzo dobrą amortyzację, co bezpośrednio przekłada się na bezpieczeństwo stawów i mniejsze ryzyko kontuzji podczas ćwiczeń na zewnątrz. Oprócz samej nawierzchni wykonawca zajmie się malowaniem linii, wyznaczeniem stref oraz wszystkimi robotami wykończeniowymi.
Miliony na szkolny sport
Całkowity koszt zaplanowanych prac wynosi dokładnie 409 960 złotych. Znaczną część tej kwoty starostwo sfinansuje ze środków zewnętrznych. Projekt zyskał aprobatę na szczeblu wojewódzkim i otrzymał wsparcie w wysokości 200 tysięcy złotych z popularnego programu "Mazowsze dla sportu".
Nowy obiekt ma służyć nie tylko na lekcjach wychowania fizycznego. Po zakończeniu zajęć dydaktycznych infrastruktura będzie dostępna dla wszystkich mieszkańców powiatu, którzy chcą aktywnie spędzać wolny czas na świeżym powietrzu.








![[Aktualizowane] Śmierć na torach w Ciechanowie. Ogromne opóźnienia pociągów relacji Warszawa - Gdynia po wypadku Stacja kolejowa w Ciechanowie a na niej służby po wypadku](https://static-ciechanow.cozadzien.pl/data/articles/sm-16x9-smierc-na-torach-w-ciechanowie-ogromne-opoznienia-pociagow-relacji-warszawa-gdynia-po-wypadku-pen-1771765639.jpg)








Napisz komentarz
Komentarze