W wielu domach już rozpoczęły się wiosenne, przedświąteczne porządki. W związku z tym zwiększa się ilość odpadów. Te o większej kubaturze często są wystawiane przy kontenerach na śmieci. Taka sytuacja negatywnie wpływa na estetykę wspólnej przestrzeni na osiedlach i sprawia, że sąsiedzi ze swoich okien i balkonów mają przykry widok.
W trosce o wygląd naszego najbliższego otoczenia oraz przez wzgląd na szacunek dla mieszkających obok sąsiadów zachęcamy do tego, by w trakcie przedświątecznych porządków odpady zebrane przez nas selektywnie (np. przesegregowane ubrania) czy też zgromadzone w wyniku remontów (np. niepotrzebny sprzęt RTV/AGD, zużyte meble, dywany, opakowania tekturowe) dostarczyć samodzielnie do PSZOK.
Zostaną tam przyjęte bez żadnych opłat.
PSZOK w Ciechanowie – czynny także w soboty
Punktu Selektywnego Zbierania Odpadów Komunalnych (PSZOK), znajduje się przy ulicy Gostkowskiej 83.
Jest czynny od poniedziałku do piątku w godz. 7.00-18.00 oraz w soboty między godz. 10.00-14.00.
Bezpłatnie można tam dostarczyć:
- papier, metale, tworzywa sztuczne, szkło – czyli frakcje, które na co dzień segregujemy w kolorowych workach,
- zużyty sprzęt elektryczny i elektroniczny (np. lodówka, telewizor itp.),
- meble i inne odpady wielkogabarytowe (np. zużyta kanapa, szafki kuchenne, drzwi),
- odpady opakowaniowe wielomateriałowe (np. duże kartony po meblach – posegregowane, bez folii wewnątrz),
- zużyte ubrania, tekstylia domowe i obuwie,
- odpady budowlane i rozbiórkowe (wyłącznie posegregowane).
PSZOK przyjmuje także: zużyte opony, bioodpady, odpady niebezpieczne, przeterminowane leki, chemikalia, odpady niekwalifikujące się do odpadów medycznych powstałych w gospodarstwie domowym w wyniku przyjmowania produktów leczniczych w formie iniekcji i prowadzenia monitoringu poziomu substancji we krwi, w szczególności igieł i strzykawek, baterie i akumulatory.
Miasto jak co roku zorganizuje tzw. zbiórkę odpadów wielkogabarytowych oraz niepotrzebnego sprzętu RTV i AGD. Pracownicy PUK odbiorą też od mieszkańców tekstylia. Zbiórka w zabudowie jednorodzinnej odbędzie się w końcu kwietnia, a na osiedlach bloków – w II połowie maja. Dopiero wtedy, tuż przed zbiórką, można wystawić niepotrzebne, posegregowane odpady wielkogabrytowe przy kontenerach na odpady. Harmonogramy odbioru odpadów w zabudowie jednorodzinnej znajdują się na stronie Urzędu Miasta Ciechanów: https://www.umciechanow.pl/dla_mieszkancow/Rozdzial_X, a wielorodzinnej zostanie udostępniony wkrótce.







![[Aktualizowane] Śmierć na torach w Ciechanowie. Ogromne opóźnienia pociągów relacji Warszawa - Gdynia po wypadku Stacja kolejowa w Ciechanowie a na niej służby po wypadku](https://static-ciechanow.cozadzien.pl/data/articles/sm-16x9-smierc-na-torach-w-ciechanowie-ogromne-opoznienia-pociagow-relacji-warszawa-gdynia-po-wypadku-pen-1771765639.jpg)








Napisz komentarz
Komentarze