Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu Radio Rekord onair Radio Rekord onair
Reklama

Ciechanów: Policja kontrolowała rowerzystów i hulajnogi – posypały się mandaty

W Ciechanowie policjanci przeprowadzili akcję „e-ROWER – LOKALNIE”, której celem było zwiększenie bezpieczeństwa na drogach. Skontrolowano blisko 600 osób poruszających się rowerami, hulajnogami i e-rowerami. Ujawniono sześć wykroczeń, w tym przypadki jazdy pod wpływem alkoholu.
Ciechanów: Policja kontrolowała rowerzystów i hulajnogi – posypały się mandaty

Źródło: KPP Ciechanów, graf. SI

Policyjna akcja „e-ROWER – LOKALNIE” w Ciechanowie

W dniach 14–15 czerwca ciechanowscy funkcjonariusze drogówki aktywnie uczestniczyli w mazowieckiej akcji prewencyjnej „e-ROWER – LOKALNIE”. Jej głównym celem była poprawa bezpieczeństwa niechronionych uczestników ruchu drogowego – zwłaszcza rowerzystów i użytkowników hulajnóg elektrycznych.

W ciągu dwóch dni kontroli policjanci zatrzymali aż 447 rowerzystów, 120 osób poruszających się hulajnogami elektrycznymi i 34 użytkowników rowerów elektrycznych.

Mandaty i sąd – bilans dwóch dni działań

W trakcie działań ujawniono sześć wykroczeń. Pięć z nich dotyczyło rowerzystów, jedno – osoby jadącej hulajnogą.

– „Działania miały na celu nie tylko karanie, ale przede wszystkim edukowanie użytkowników jednośladów” – mówi asp. Magda Sakowska z ciechanowskiej komendy.

Pięciu kierujących zostało ukaranych mandatami, natomiast w jednym przypadku – nietrzeźwej 56-latki na hulajnodze – skierowano wniosek o ukaranie do sądu.

Jazda na bani? Skończyło się mandatem

Jednym z zatrzymanych był mężczyzna, który przejechał rowerem przez przejście dla pieszych – i to pod wpływem alkoholu. Badanie alkomatem wykazało u niego niemal 0,5 promila.

Za oba wykroczenia – jazdę po przejściu i po alkoholu – otrzymał mandaty.

Hulajka, krawężnik i szpital

Do groźniejszego incydentu doszło w niedzielny wieczór na ul. Mleczarskiej. 56-letnia kobieta jadąca hulajnogą przewróciła się po najechaniu na krawężnik. Trafiła do szpitala, choć na szczęście nie odniosła poważnych obrażeń. Alkomat wykazał u niej blisko promil alkoholu.

Kobieta odpowie za wykroczenie przed sądem.

Ile kosztuje jazda po alkoholu?

Policja przypomina: jazda po alkoholu – nawet w przypadku roweru czy hulajnogi – może drogo kosztować.

  • Od 0,2 do 0,5 promila – mandat 1000 zł

  • Powyżej 0,5 promila – aż 2500 zł

– „Nie ma znaczenia, czym się poruszasz. Jeśli masz alkohol w organizmie, stwarzasz zagrożenie – dla siebie i innych” – ostrzega asp. Sakowska.


Podziel się
Oceń

Napisz komentarz

Komentarze

ReklamaAnuluj długi
ReklamaSalon Oświetleniowy Mirat