Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu Radio Rekord onair Radio Rekord onair
Reklama BAIKA czyste powietrze

Firma już rozpoczęła prace. Na budowie C.A. widać ruch

Prace na budowie Centrum Administracyjnego w Ciechanowie zostały wznowione. Marszałek województwa mazowieckiego Adam Struzik i radna Wiesława Krawczyk zwiedzili budowę wraz z dziennikarzami.
Firma już rozpoczęła prace. Na budowie C.A. widać ruch

Budowa, rozpoczęta w 2021 roku, została przerwana przez obie strony po kilku miesiącach z powodu zerwania umowy. Wówczas to powiat ciechanowski był liderem tego przedsięwzięcia, a samorząd województwa mazowieckiego współfinansował projekt. Od marca 2023 roku samorząd Mazowsza przejął inicjatywę i w wyniku przetargu wybrał nowego wykonawcę, który kontynuował budowę. W końcu lutego 2024 roku firma z Przasnysza wkroczyła na plac budowy.

Jak zaznaczył marszałek Adam Struzik, jest to kluczowa inwestycja dla tej części Mazowsza.
- Mieszkańcy będą mieli możliwość załatwienia różnorodnych spraw regionalnych i powiatowych w jednym miejscu. Od momentu przejęcia prowadzenia przyspieszyliśmy procedury związane z wznowieniem budowy. Całkowity koszt inwestycji wynosi ponad 67 mln zł - powiedział marszałek.

W budynku znajdą się różne jednostki organizacyjne województwa i powiatu ciechanowskiego, w tym Delegatura Urzędu Marszałkowskiego Województwa Mazowieckiego w Ciechanowie, Mazowiecka Jednostka Wdrażania Projektów Unijnych Oddział Zamiejscowy w Ciechanowie, Mazowieckie Biuro Planowania Regionalnego w Warszawie Oddział Terenowy w Ciechanowie, Mazowieckie Centrum Polityki Społecznej, Wojewódzki Ośrodek Adopcyjny Oddział w Ciechanowie, Wojewódzki Urząd Pracy w Warszawie Filia w Ciechanowie, Muzeum Szlachty Mazowieckiej, Starostwo Powiatowe oraz Biblioteka Pedagogiczna.

Budynek będzie miał pięć kondygnacji o łącznej powierzchni ponad 7 500 m kw. Znajdą się w nim biura, biblioteka, archiwum, sale konferencyjne i mniejsze spotkania dla pracowników urzędu, a także gabloty z ekspozycją wystawienniczą, kącik zabaw dla dzieci, pomieszczenie dla matek karmiących. W projekcie uwzględniono trzy klatki schodowe i windę.

Jak zauważyła radna Wiesława Krawczyk, będzie to nowoczesna budowla.
- Przed wejściem zostaną umieszczone dwa pylony multimedialne. Budynek będzie dostosowany do potrzeb osób niepełnosprawnych, z bezprogowymi przejściami, dostosowanymi łazienkami, windą i miejscami parkingowymi - powiedziała radna.

W części podziemnej przewidziano głównie miejsca parkingowe dla pracowników biurowych (46 miejsc, w tym 2 dla osób niepełnosprawnych). Dodatkowo na zewnątrz powstanie stanowisko do ładowania samochodów elektrycznych z odpowiednią stacją ładowania. Budynek będzie ogrzewany za pomocą energii z sieci ciepłowniczej i paneli fotowoltaicznych. W ramach wyposażenia zaplanowano także dostęp do usług telekomunikacyjnych, system wentylacji mechanicznej (rekuperacja) z wentylacją nawiewno-wywiewną z odzyskiem ciepła i wbudowanym systemem sterowania, klimatyzację oraz monitoring obejmujący wnętrza i zewnętrzną przestrzeń budynku.


Więcej o autorze / autorach:
Podziel się
Oceń

Napisz komentarz

Komentarze

ReklamaAnuluj długi
ReklamaSalon Oświetleniowy Mirat