Chcą poznać opinie społeczeństwa
Po analizie opinii i wniosków społeczeństwa, w toku prowadzonych analiz zaniechano dalszych prac nad wariantem niebieskim, wykorzystującym istniejącą aleję Unii Europejskiej jako integralną część obwodnicy (wniosek miasta Ciechanów). Wprowadzono korekty istniejących wariantów. Dodatkowo wytyczone zostały nowe przebiegi poprowadzenia obwodnicy Ciechanowa.
Materiały informacyjne i formularz opinii
Od 21 października br. udostępnione będą na stronie internetowej: https://obwodnicaciechanowa-dk60.pl/akcja-informacyjna materiały informacyjne wraz z formularzem opinii.
Na opinie czekamy do 7 listopada 2022 r.
Formularze można przesyłać na adres biura projektowego:
- pocztą e-mail (skan formularza) na adres: konsultacje@stipolska.eu
- pocztą tradycyjną na adres: S.T.I. Polska Sp. z o.o.; ul. Puławska 26A/2; 02-512 Warszawa.
Orientacyjny przebieg trasy
Nowa trasa o długości ok. 16 km planowana jest w nowym śladzie drogi krajowej nr 60, jako droga klasy GP (główna ruchu przyspieszonego, o ograniczonej dostępności). Swój bieg rozpocznie po zachodniej stronie Ciechanowa pomiędzy Gumowem i Ujazdówkiem, a zakończy po wschodniej stronie Ciechanowa w rejonie miejscowości Nasierewo-Dziurawieniec.
Cel realizacji inwestycji
Obwodnica Ciechanowa, po zbudowaniu i oddaniu do ruchu, wyprowadzi z miasta ruch tranzytowy, który obecnie odbywa się drogą krajową nr 60. Dzięki wybudowaniu obwodnicy nastąpi poprawa bezpieczeństwa mieszkańców, odciążenie układu komunikacyjnego i zwiększenie przepustowości w samym Ciechanowie. Inwestycja poprawi również warunki i bezpieczeństwo przejazdu dla ruchu dalekobieżnego i regionalnego odbywającego się wokół Warszawy. Jednocześnie zachowane zostaną najwyższe wymogi ochrony środowiska, zdrowia i życia mieszkańców oraz zrównoważonego rozwoju.
W przygotowaniu dokumentacja projektowa
Wykonawcą dokumentacji o wartości ponad 4,2 mln zł jest S.T.I. Polska.
Zakończenie wszystkich prac przewidywane jest na II połowę 2024 r.
Zadaniem projektanta jest wykonanie Studium techniczno-ekonomiczno-środowiskowego wraz z elementami koncepcji programowej oraz materiałami do uzyskania decyzji o środowiskowych uwarunkowaniach.
Planowany harmonogram realizacji:
- II kwartał 2023 r. – złożenie wniosku o uzyskanie decyzji środowiskowej
- 2025 r. – ogłoszenie przetargu w systemie Projektuj i buduj
- 2025 r. – podpisanie umowy z wykonawcą
- 2027 – 2029 – realizacja robót budowlanych.