Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu Radio Rekord onair Radio Rekord onair
ReklamaCentrum Ruchu Eskulap

Sochocin. Posprzątali teren wokół Wkry. Efekt?Ponad 2000 litrów śmieci!

Cztery godziny, 20 worków i blisko 2400 litrów śmieci-to efekt wczorajszych wiosennych porządków w Sochocinie.
Sochocin. Posprzątali teren wokół Wkry. Efekt?Ponad 2000 litrów śmieci!

Źródło: Fot. Miasto i Gmina Sochocin/Facebook

Czwórka młodych sochocinian posprzątało wczoraj teren wokół Wkry. Znaleźli między innymi butelki, puszki, a także całą masę pustych opakowań po chipsach. Nie zabrakło też mnóstwa różnych folii. Łącznie w cztery godziny napełnili około 20 worków śmieci o pojemności 120 litrów.

To już druga tego typu akcja w Sochocinie. W sobotę, 6 marca, sochocinianie zorganizowali sprzątanie śmieci w okolicznym lesie. W spontanicznej akcji uczestniczyło ponad 40 osób, w tym m.in druhowie Ochotniczej Straży Pożarnej w Sochocinie.

"W spontanicznej akcji uczestniczyło ponad 40 osób, w tym druhowie Ochotniczej Straży Pożarnej w Sochocinie i członkowie lokalnej wspólnoty gruntowej, która zarządza sochocińskimi lasami. Długo można by wymieniać, jakie „skarby” złowili w swoim pobliskim zielonym terenie. Oprócz standardowych butelek, puszek, reklamówek ze śmieciami i plastikowych opakowań, znaleźli też między innymi różnego rodzaju sprzęt AGD. Łącznie uzbierano pięć naczep śmieci. A to wszystko w dwie godziny. Organizatorzy Jarosław Goszczyński oraz Marcin Michalski już zapowiedzieli, że sprzątanie sochocińskich lasów na stałe wpisze się w kalendarz lokalnych wydarzeń i już z tego miejsca serdecznie zapraszają wszystkich, którzy chcieliby się do niego przyłączyć. Bardzo serdecznie dziękujemy za zorganizowanie tej szczytnej akcji przedwiosennych porządków."- czytamy na stronie Urzędu Miasta i Gminy Sochocin.

W mediach społecznościowych nie zabrakło słów uznania pod adresem organizatorów akcji:

"Brawo ale to każdy powinien dbać o czystość"

"Fajna sprawa przykład dla innych gmin, może by tak gmina Joniec posprzątała przydrożny rów na granicy Idzikowice w stronę cmentarza jest teren Królewa porozrzucane butelki po napojach wyskokowych."

Zdjęcia z tej spontanicznej akcji znajdziecie poniżej.


Więcej o autorze / autorach:
Podziel się
Oceń

Napisz komentarz

Komentarze