- Szczególnie się cieszymy z tego inwestora, bo jest to inwestor z branży lotniczej, więc jest to nowość na naszym terenie. Myślę, że jest to związane z pojawieniem się Politechniki Warszawskiej i nowego projektu naukowo-badawczego na naszym przasnyskim lotnisku - powiedział w rozmowie z naszym portalem starosta Przasnyski Krzysztof Bieńkowski.
Z nowym inwestorem starosta wiąże pewne nadzieje. - Każde miejsce pracy jest dla nas cenne i myślę, że tu też kilka miejsc pracy powstanie. Będzie to prawdopodobnie branża usługowa i w tym kierunku też kształcimy naszych uczniów w szkole średniej. Utworzyliśmy kierunek technik mechanik lotnictwa i też mam nadzieję, że absolwenci będą mogli tutaj znaleźć pracę i to pracę dobrze płatną- dodaje.
Przasnyska Strefa Ekonomiczna obejmuje powierzchnię 306 ha. Dotychczas 40 firm wykupiło ponad 160 ha gruntów. Starostwo wydało pozwolenia na budowę 29 firmom, z czego kilkanaście rozpoczęło już działalność produkcyjną lub usługową na bazie zakończonych inwestycji prywatnych.
Samorząd powiatowy uzbroił teren we wszelką niezbędną infrastrukturę techniczną: sieć energetyczną o mocy 14 megawatów, przyłącze gazowe, oświetlenie, sieć telekomunikacyjną, kanalizację sanitarną i deszczową, wodociągi, drogi wewnętrzne i dojazdowe, ciągi pieszo-rowerowe a także lądowiska. Cały teren Strefy jest objęty aktualnym planem zagospodarowania przestrzennego z przeznaczeniem pod działalność produkcyjną, handlową, usługi oraz działalność lotniczą.