Z Samorządem Województwa Mazowieckiego Starostwo Powiatowe realizuje wspólne projekty, ale przede wszystkim otrzymuje wsparciu Samorządu Województwa ciechanowska jednostka realizuje wiele zadań z różnych obszarów - inwestycji drogowych, edukacji, infrastruktury sportowej, kultury czy inicjatyw pro społecznych.
-Dzisiejsze spotkanie z Marszałkiem Województwa Panem Adamem Struzikiem było okazją do podziękowań, ale też przedstawienia planów i projektów realizowanych przez Powiat i niezwykle ważnych dla Powiatu. Jednym z punktów rozmowy były plany Państwowej Uczelni Zawodowej, w które się aktywnie zaangażowaliśmy, związane z powstaniem Centrum Innowacji i Transferu Technologii oraz możliwością finansowego wsparcia dla tego projektu. To niezwykle ważna inicjatywa o znaczeniu ponadlokalnym- napisała na swojej facebookowej stronie Joanna Potocka-Rak.
Za nami pierwsze spotkanie konsultacyjne w związku z trwającymi pracami nad nowym projektem - budowa i wyposażenie „Centrum Innowacji i Transferu Technologii PUZ w Ciechanowie”. Konsultacje odbył się dzisiaj on-line. Włączył się w nie m.in. powiat ciechanowski.
-Udział tak wielu partnerów w konsultacjach pozwoli trafnie wytyczyć kierunki działań i rozwoju Uczelni na kolejne lata, a jednocześnie wskaże potrzeby i oczekiwania środowiska zewnętrznego. To duże wyzwanie organizacyjne, ale również ogromna szansa na dalszy rozwój Uczelni, w ścisłej współpracy z otoczeniem biznesowym, gospodarczym i społecznym. Bardzo dziękujemy wszystkim uczestnikom spotkania za aktywny udział i dyskusję, która przyniosła wiele ciekawych wniosków, opinii i była bardzo dobrym wstępem do dalszych wspólnych działań- poinformowała uczelnia tuż po zakończeniu spotkania, które odbyło się na początku lutego.
Centrum Innowacji i Transferu Technologii ma powstać na ulicy Narutowicza, tuż obok gmachu głównego uczelni. Podstawowe założenia, funkcje i cele dotyczące obiektu to:
- Wzbogacenie i rozbudowa bazy dydaktycznej i laboratoryjnej i oferty dla studentów PUZ w Ciechanowie z naciskiem na innowacyjność i współpracę z otoczeniem społeczno-gospodarczym;
- Rozwijanie współpracy uczelni (społeczności akademickiej, studentów, wykładowców, itp.) z otoczeniem biznesowym;
- Działania w zakresie wdrażania innowacyjności takie jak: współpraca przy projektowaniu i transferze innowacyjnych technologii, prowadzenie prac badawczo- rozwojowych oraz innych prac zleconych, testowanie nowych produktów wdrażanych na rynek, przepływ wiedzy pomiędzy uczelnią a otoczeniem biznesowym,
- Inkubacja firm (start-upów) zakładanych przez studentów / angażujących studentów przy współpracy z uczelnią, itp.;
- Rozwijanie działalności kół naukowych z innymi ośrodkami w Polsce (koła naukowe innych uczelni, instytucje badawczo-rozwojowe itp.) i otoczeniem biznesowym;
- Promocja kierunków technicznych, społecznych, humanistycznych, uczelni, miasta, regionu.
Więcej o „Centrum Innowacji i Transferu Technologii PUZ w Ciechanowie” w Porannej Rozmowie Radia Rekord TUTAJ