Organizatorem konkursu jest zespół "Mazowsze", a osoby które będą chciały wziąć w nim udział powinny zaprezentować pieśni z repertuaru tego zespołu.
- To jest konkurs trzyetapowy. Preeliminacje odbędą się w 50 ośrodkach w Polsce, a więc schodzimy oczywiście do powiatów, a nawet do gmin. Taka jest idea żeby trafić do tych wspaniałych ludzi, którzy sami czasami nie docierają do tych dużych ośrodków, a są niesamowicie cenni i przede wszystkim zdolni. Rozśpiewujemy cała Polskę. Nie ma barier ani wiekowych tak naprawdę, ani społecznych, ani tych związanych z wykształceniem - powiedział nam Jacek Boniecki, dyrektor zespołu "Mazowsze".
We wszystkich poprzednich edycjach udział wzięło łącznie niemal 1500 osób. Niektóre z nich - tak jak Krystian Psujek, który był jednym z laureatów - spodobały się tak bardzo, że z czasem dołączyły do zespołu "Mazowsze" na stałe.
- Konkurs był skokiem milowym w mojej karierze ponieważ dzięki niemu zostałem zauważony przez pana dyrektora i zaproszony jako solista do zespołu "Mazowsze". Jestem dość świeżym mazowszańskim nabytkiem ponieważ zacząłem śpiewać w czerwcu tego roku, natomiast byłem laureatem drugiej edycji konkursu. Konkurs Stanisława Jopka był najprzyjemniejszym konkursem w jakim dane mi było wziąć udział. Naprawdę od samego początku aż po finał atmosfera była fantastyczna - wspomina.
II etap konkursu to przesłuchania w makrorergionach, a II to finał w siedzibie zespołu "Mazowsze". Laureaci trzech pierwszych miejsc w każdej z kategorii otrzymają nagrody finansowe. Jednak najważniejszą z nagród jest wspólny występ z zespołem "Mazowsze.
Więcej informacji można znaleźć na stornie Mazowsze.waw.pl/jopek.