Radio Rekord onair
Radio Rekord 88,7 FM

Pożar w Glinojecku. Lokator uratowany w ostatniej chwili

To nie była spokojna środa dla strażaków z Ciechanowa i Glinojecka. Wczoraj w jednym w mieszkań wybuchł pożar. Lokator w ciężkim stanie trafił do szpitala

Michał Wulczyński
2022-05-26 06:33
Pożar w bloku przy Południowej
3 Zdjęć
Wczoraj około godziny 14:30 strażacy z Ochotniczej Straży Pożarnej w Glinojecku zostali wezwani do pożaru mieszkania w bloku przy ulicy Południowej. Na miejscu pojawili się również strażacy z Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Ciechanowie.
 
-Po dotarciu, z okna widoczny był wydobywający się czarny dym. Strażacy zabezpieczeni w sprzęt ochrony układu oddechowego udali się w stronę mieszkania. Razem z Policją wyniesiono poszkodowanego lokatora. W ciężkim stanie został zabrany do szpitala w Ciechanowie. Rozwinięto linię gaśniczą i przystąpiono do gaszenia pokoju. Panowało silne zadymienie a płomienie szybko się rozprzestrzeniały. Całość sprawdzono kamerą termowizyjną. Wentylatorem oddymiono całe mieszkanie oraz klatkę schodową. Akcja trwała około półtorej godziny.- podkreślają strażacy ochotnicy z OSP KSRG Glinojeck.
 
W akcji ratowniczo gaśniczej brały udział trzy jednostki straży pożarnej z Ciechanowa i jedna  z Glinojecka. Na miejscu była również policja, pogotowie ratunkowe oraz pogotowie energetyczne.
 
 
Fot. OSP KSRG Glinojeck/Facebook
1
2
3