Radio Rekord onair
Radio Rekord 88,7 FM

Pchli Targ rusza w Ciechanowie

Cenne drobiazgi, używane książki, pamiątki, elementy wyposażenia domu, ubrania czy zabawki będzie można zakupić w wybrane weekendy. Cykl pchlich targów już wkrótce rozpocznie się w ciechanowskiej Kamienicy W18. Osoby chętne do rejestracji jako sprzedający mogą już zgłaszać się do COEK Studio.

Michał Wulczyński
2022-02-15 10:00
Ciechanów jeszcze bardziej „Zero waste”

Ciechanowskie Pchle Targi będą elementem działań miasta w zakresie promowania idei „Zero waste”, do której przyłączają się kolejne podmioty. Rozpoczną się w kwietniu, ale już teraz można rejestrować się jako sprzedawcy. Pchle Targi organizowane przez COEK Studio w Kamienicy W18 umożliwią sprzedanie niepotrzebnych, a cennych i nadających się do użytku elementów wyposażenia domów takich jak ceramika użytkowa, obrazy czy bibeloty. Sprzedać będzie można też książki i biżuterię. To też możliwość pozbycia się ubrań, z których nie korzystamy i atrakcyjnych, nieużywanych już zabawek dziecięcych, które zalegają na strychach, a uszczęśliwią nowych nabywców.

Zgłoszenia może dokonać każdy mieszkaniec, wypełniając krótką ankietę online TUTAJ

-Targi ruszą w Kamienicy W18 w okresie, kiedy miasto wraz z Przedsiębiorstwem Usług Komunalnych organizuje zbiórkę odpadów wielkogabarytowych. To czas, kiedy mieszkańcy mogą bezpłatnie pozbyć się np. starych mebli, dywanów oraz zużytego sprzętu elektrycznego i elektronicznego. Warto przemyśleć, czy część drobniejszych przedmiotów, których pozbywamy się z domów w czasie wiosennych porządków może znaleźć nabywców, dla których okażą się atrakcyjne i przydatne. Idea „Zero waste” jest realizowana przez miasto także w ramach polityki ekologii i ochrony zdrowia. W jej popularyzację włączył się już m.in. Park Nauki Torus, w którym odbywały się warsztaty edukacyjne dla najmłodszych o tej tematyce.- podkreśla Urząd Miasta Ciechanów

To nie pierwsza akcja Urzędu Miasta Ciechanów ukierunkowana na niemarnowanie żywności i ponowne wykorzystanie używanych rzeczy. Miasto współpracuje m.in  z Bankiem Żywności w Ciechanowie. co zaowocowało zorganizowaniem m.in. obchodów Międzynarodowego Dnia Świadomości o Stratach i Marnowaniu oraz program edukacyjny realizowany w szkołach pod hasłem: „Ciechanowski Tydzień Niemarnowania”. 

-Bank Żywności w Ciechanowie przy wsparciu miasta zaangażuje też społeczności ciechanowskich osiedli do wypracowania rozwiązań ograniczających skalę marnowania żywności i poszukiwania dobrych praktyk „Zero waste”. Zadanie „#Społeczności nie marnują” będzie realizowane w ramach współpracy lokalnych Banków Żywności z pięcioma miastami w kraju.- dodaje ciechanowski ratusz.

Od grudnia zeszłego roku Ciechanów w promuje też foodsharing, czyli dzielenie się wartościowym jedzeniem z osobami potrzebującymi w ramach lokalnej społeczności. Przy budynku MOPS (ul. Sienkiewicza 32D) miasto udostępniło Ciechanowską Jadłodzielnię. Do oznaczonej lodówki można całodobowo oddawać jedzenie, które nadaje się do spożycia. Skorzystać z niego może nieodpłatnie każdy chętny. O szczegółach tego projektu pisaliśmy TUTAJ

Źródło/Fot. UM Ciechanów