Z okazji przypadającego 1 marca dnia pamięci Żołnierzy Wyklętych w Powiatowym Centrum Kultury i Sztuki w Ciechanowie odbył się okolicznościowy koncert oraz wystawa. Dla Mirosława Macińskiego podpułkownika Związku Piłsudczyków jest to wyraz szacunku dla walczących od 1944 roku - Ojciec, bracia byli w Armii Krajowej, w Powstaniu Warszawskim. Jeden ze stryjków działał później w konspiracji. Pamięć należy tym młodym ludziom, których zdjęć wystawę oglądamy. Oni wiedząc, bo każdy logicznie myślący wiedział, że to się nie uda, stawiali opór (..) imperium zła.
Jan Kaluszkiewicz, starosta ciechanowski także wziął udział w wydarzeniu - Narodowy Dzień Żołnierzy Wyklętych to dzień ludzi z charakterem. Ta wolność, którą mamy teraz to ich zasługa. Chwała bohaterom!
Wykład okolicznościowy wygłosił dr Krzysztof Kacprzak - Warto przypominać o żołnierzach wyklętych, bo jeszcze pojawiają się informacje, pojawiają się takie wystąpienia naukowców z tytułami profesorskimi mówiących o żołnierzach wyklętych, że to bandyci. Można powiedzieć, że ideologia lewicowa dalej swoje robi. Pojawia się jakaś tęsknota za czasami komunistycznymi; za znowu prześladowaniem. Musimy się przed tym bronić. A bronić możemy się jedynie prawdą i badaniami historycznymi.
Dzień Pamięci Żołnierzy Wyklętych to szczególny moment dla wojsk obrony terytorialnej. Patronem brygady z dowództwem w Ciechanowie jest ppor. Mieczysław w Dziemieszkiewicz ps. Rój
- Kultywujemy tradycje żołnierzy Armii Krajowej. Jest istotne, aby pamięć o nich nie zaginęła. Pamiętamy o nich w każdy możliwy sposób od posprzątania nagrobków, przez wystawianie asysty honorowej po uczestnictwo i pomoc w organizacji wydarzeń takich jak to - powiedział obecny i na wystawie, i na koncercie płk dr Paweł LECH dowódca 5 Mazowieckiej Brygady Obrony Terytorialnej.
1 marca hołd poległym i zamordowanym żołnierzom wyklętym oddano w Ciechanowie i innych miejscowościach regionu np. w Mławie, Gostkowie, Gołotczyźnie czy Płońsku.