Radio Rekord onair
Radio Rekord 88,7 FM

Kolejne powołanie do Wojsk Obrony Terytorialnej w Ciechanowie

W najbliższy weekend odbędzie się powołanie kandydatów do pełnienia terytorialnej służby wojskowej w 5 Mazowieckiej Brygadzie Obrony Terytorialnej im. ppor. Mieczysława Dziemieszkiewicza, ps. „Rój”. Podsumowaniem będzie uroczysta przysięga wojskowa, która odbędzie się 6 września.

Edyta Szewczyk
2020-08-17 15:25
Kandydaci na terytorialsów z całego północnego Mazowsza
6 Zdjęć

Komisja przyjmująca nowych kandydatów na terytorialsów i zabezpieczająca proces powołania w najbliższą niedzielę będzie działać w Ciechanowie przy ul. Wojska Polskiego 54. Tym razem do terytorialsów zostanie wcielonych ponad 50 ochotników. Przejdą 16-dniowe szkolenie podstawowe lub 8-dniowe szkolenie wyrównawcze, jeśli wcześniej przeszli już szkolenie wojskowe. Kandydaci najbliższy czas spędzą na terenie placu ćwiczeń taktycznych Targonie oraz strzelnicy w Czarnotach. Jak informuje Aneta Szczepaniak rzecznik prasowy 5 Mazowieckiej Brygady Obrony Terytorialnej, największy nacisk położony zostanie na naukę praktycznych umiejętności posługiwania się bronią, zasad zachowania na polu walki oraz udzielania pierwszej pomocy. -Szkolenie taktyczne integruje wszystkie zagadnienia niezbędne żołnierzowi do przetrwania w czasie działań wojennych. Priorytetem jest szkolenie strzeleckie, w tym nauka prowadzenia ognia do celów. W ostatnim dniu kandydaci do terytorialnej służby wojskową odbędą egzamin końcowy zwany pętlą taktyczną. Każdy terytorials wykona podczas tego sprawdzianu wiele zadań taktycznych i ogniowych po wyznaczonej, kilkukilometrowej trasie- dodaje Szczepaniak.

Ukoronowaniem szkolenia podstawowego będzie przysięga wojskowa, która tym razem odbędzie się 6 września w Ciechanowie. Po przysiędze wszyscy żołnierze zostaną rozdysponowani do batalionów lekkiej piechoty w Ciechanowie, Komorowie, Siedlcach i Zegrzu Płd.

Kolejne powołanie do 5MBOT zaplanowano na 14 listopada.

fot.5MBOT
1
2
3
4
5
6