Działka na ulicy Leśnej w Ciechanowie, na której powstaje budowla w kształcie ogromnego igloo, należy do Mazowieckiego Zarządu Dróg Wojewódzkich w Warszawie i tam zaadresowaliśmy nasze pytania. - Przy ulicy Leśnej trwa budowa budynku biurowego na potrzeby naszego rejonu drogowego i naszego obwodu drogowego w Ciechanowie. Wszystkich ciekawi budowla w kształcie igloo, która tam powstaje, otóż będzie to magazyn soli- wyjaśnia Monika Burdon, rzecznik prasowy Mazowieckiego Zarządu Dróg Wojewódzkich w Warszawie.
Aktualnie na terenie województwa mazowieckiego powstaje jedenaście takich magazynów soli.
-Forma architektoniczna magazynów soli powinna spełniać wymagania decyzji o warunkach zabudowy oraz wpisywać się harmonijnie w otoczenie, w którym powstaje, dlatego w Ciechanowie powstaje budowla w kształcie igloo- dodaje pani rzecznik.
Jak zapewnia inwestor, magazyn zostanie wykonany z użyciem certyfikowanych materiałów, odpornych na korozyjne działanie soli i nie ma możliwości, aby sól przedostawała się do gruntu i wód gruntowych. Budowa obiektów biurowych i magazynu soli zostanie zakończona do 31 marca tego roku.