Oficjalna część wizyty obejmowała spotkanie z Dowództwem i przedstawicielami Sztabu 5MBOT oraz Dowództwa Wojsk Obrony Terytorialnej. Oficerowie GNG mieli okazję zapoznać się ze strukturą i zadaniami WOT. Dużo czasu poświęcono na omówienie procedur współpracy z lokalnymi władzami i szeroko pojętym układem pozamilitarnym. Omówiono także dotychczasową współpracę partnerskich formacji, wymieniono doświadczenia ze służby i dokonano wstępnych ustaleń szkoleniowych ze stroną gruzińską na rok 2025.
Na terenie kompleksu koszarowego Brygady w Ciechanowie, dla delegacji GNG zorganizowano pokaz sprzętu i wyposażenia, którym na co dzień posługują się żołnierze 5 MBOT. Wśród prezentowanego sprzętu znalazły się: indywidualna broń strzelecka, karabiny wyborowe, bezzałogowe statki powietrzne FLY EYE, sprzęt saperski, medyczny, do pracy w wodzie i używany przez żołnierzy w sytuacjach kryzysowych. Delegacja miała również okazję zobaczyć prezentację umiejętności formującej się w 5MBOT Grupy Poszukiwawczo-Ratowniczej K-9 (GPR-K9). Oficerowie z Gruzji poznali zadania, strukturę oraz umiejętności psów przygotowywanych do działań poszukiwawczo-ratowniczych.
To spotkanie było kolejnym z rzędu spotkaniem przedstawicieli Gwardii Narodowej Gruzji z dowództwem i żołnierzami 5MBOT. Współpraca pomiędzy formacjami terytorialnymi rozpoczęła się w roku 2022. Dzięki niej żołnierze Brygady z Ciechanowa mieli możliwość uczestniczenia w ubiegłym roku w trzytygodniowym szkoleniu wysokogórskim w Sachkhere Mountain Training School.
W skład delegacji Gwardii Narodowej Gruzji wchodzili: Dowódca 10 Brygady GNG - płk. Zaza Mjavanadze, Szef G5 GNG – ppłk. Tariel Makharashvili oraz Szef Centrum Szkoleniowego „Paldo” 20 Brygady GNG – mjr. Giorgi Sakhokia.