Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu Radio Rekord onair Radio Rekord onair
sobota, 4 października 2025 13:52
Reklama Mazowiecka Izba Gospodarcza - CZD Ciechanów

Mława. Rozmawiali o tym jak pomóc osobom bezdomnym przetrwać zimę

Z inicjatywy Piotra Jankowskiego, burmistrza Mławy odbyło się posiedzenie Miejskiego Zespołu Zarządzania Kryzysowego poświęcone sytuacji osób bezdomnych przebywających na terenie miasta. Spotkanie zgromadziło przedstawicieli jednostek miejskich, powiatowych oraz instytucji i organizacji na co dzień zaangażowanych w niesienie pomocy osobom potrzebującym.
Mława. Rozmawiali o tym jak pomóc  osobom bezdomnym przetrwać zimę

Źródło: mlawa.pl

W naradzie uczestniczyli m.in. reprezentanci Centrum Usług Społecznych, Powiatowej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej, Straży Miejskiej, Komendy Powiatowej Policji w Mławie i Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Mławie oraz Stowarzyszenia Pomocy Bliźniemu Schroniska „MAR-KOT”.

Podsumowano dotychczasowe działania oraz wskazano prorytety związane ze zbliżającym się okresem zimowym. Szczególną uwagę poświęcono kwestii koordynacji i sprawnej wymiany informacji pomiędzy poszczególnymi podmiotami, co ma kluczowe znaczenie dla zapewnienia skutecznej i szybkiej pomocy osobom potrzebującym.

Stan przygotowania schroniska w Miączynie Dużym przedstawiła Kierownik placówki „Mar-Kot”, Agnieszka Bogucka, podkreślając gotowość ośrodka do przyjęcia osób wymagających wsparcia w nadchodzących miesiącach.

Uczestnicy posiedzenia potwierdzili, że współdziałanie instytucji samorządowych, służb i organizacji pozarządowych jest podstawą skutecznego reagowania na wyzwania związane z bezdomnością.

 

Więcej o autorze / autorach:
Podziel się
Oceń

Napisz komentarz

Komentarze