Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu Radio Rekord onair Radio Rekord onair
ReklamaCentrum Ruchu Eskulap

Turniej kwalifikacyjny Mistrzostw Polski Amatorów Małych Lodowisk zwyciężyła drużyna Orły Przasnysz

Siedem drużyn z całej Polski rywalizowało o tytuł Mistrza Polski Amatorów Małych Lodowisk. Hokejowe zmagania miały miejsce na Lodowisku Powiatowym w Przasnyszu w sobotę i niedzielę. W finale zadecydowały rzuty karne.
Turniej kwalifikacyjny Mistrzostw Polski Amatorów Małych Lodowisk zwyciężyła drużyna Orły Przasnysz

Źródło: FB: Hokej Orły Przasnysz, MPA25 w hokeju na lodzie małych lodowisk, Ice Team Ciechanów

Rywalizacja zaczęła się o godz. 11.00 w sobotę. Stawką turnieju była kwalifikacja do finału MPA i możliwość walki o tytuł Mistrza Polski Amatorów na Małych Lodowiskach. W turnieju rozgrywanym na Powiatowym Lodowisku w Przasnyszu rywalizowało 7 drużyn z całej Polski. W niedzielę poznaliśmy klasyfikację końcową:

1. Orły Przasnysz
2. Masters Giżycko
3. Stalowe Rekiny Działdowo
4. Diabły Grabce
5. Ice Team Ciechanów
6. Niedźwiedzie Mrągowo
7. Tygrysy Gostyń.
 
Indywidualne wyróżnienia zdobyli:
- Tomasz Wacławski (Diabły Grabce) - najlepszy zawodnik MVP
- Jan Perwejnis (Masters Giżycko) - Król Strzelców
- Grzegorz Modelski (Orły Przasnysz) - najlepszy bramkarz
 
Co ciekawe przyznano także dodatkową nagrodę dla "najbardziej zakręconej drużyny". Otrzymały ją Tygrysy Gostyń, które zachwyciły publiczność swoimi umiejętnościami tanecznymi na lodzie.
 
Rywalizacja była bardzo zacięta ale wszystko odbyło się zgodnie z zasadami fair play – pisze na swojej facebookowej stronie drużyna hokejowa Orły Przasnysz, która wcieliła się w rolę gospodarza turnieju. W finale o zwycięstwie zadecydowały rzuty karne.
 
Specjalne podziękowania otrzymał również Pan Roman. Jak piszą na swoim Facebooku gospodarze – dzięki jego niezwykłej pracy lodowisko było przygotowane profesjonalnie.
 
Do turnieju finałowego, który wyłoni Mistrza Polski Amatorów Małych Lodowisk awansowały cztery pierwsze drużyny. Turniej finałowy odbędzie się w Działdowie 18-19.01.2025 r. Do rywalizacji dołączą zwycięzcy turnieju kwalifikacyjnego z Czarnego Dunajca (4 pierwsze drużyny), który odbył się 7-8.12.2024 r.
 
Klasyfikacja tego turnieju prezentuje się następująco:
 
1. DEMONY NOWY TARG
2. Stare Wikingi
3. Kanzas Hockey Team
4. Royal Rams Nowy Targ
5. Bombers Malbork
6. Drwale Czarny Dunajec
7. Wilki Krauszów
 
Wszystkie drużyny biorące udział w Turnieju w Przasnyszu otrzymały pamiątkowe statuetki z rąk Patrona i sponsora imprezy - Starosty Przasnyskiego reprezentowanego przez Wicestarostę Pana Jarosława Szmulskiego oraz kierowniczki lodowiska Pani Magdaleny Staśkiewicz.
 
W organizacji turnieju pomógł Starosta Przasnyski, dyrekcja Zespołu Szkół Powiatowych w Przasnyszu, kierownictwo i obsługa Powiatowego Lodowiska w Przasnyszu, Aleksander Kwiatkowski, oraz firma Sport Rebel.
 

Więcej o autorze / autorach:
Podziel się
Oceń

Napisz komentarz

Komentarze

ReklamaAnuluj długi
ReklamaSalon Oświetleniowy Mirat