Zaraz po zgłoszeniu, kilkadziesiąt minut po południu, na miejscu zdarzenia pojawiły się jednostki ochrony przeciwpożarowej, które zastały palącą się prasę do belowania słomy oraz rżysko z belami słomy o powierzchni około 1 hektara oraz około 70 arów zboża na pniu.
- Strażacy podjęli działania mające na celu ograniczenie rozprzestrzeniania się pożaru, skupiając się na rżysku i zbożu na pniu. W tym celu podali prądy wody w natarciu oraz w obronie, działając okrążająco na terenie akcji - podaje asp. Rafał Sekuna z KPPSP w Przasnyszu
Działania straży pożarnej trwały 1 godzinę i 45 minut. - Uczestniczyły w nich 4 zastępy straży pożarnej: JRG Przasnysz, OSP Rostkowo, OSP Węgra oraz OSP Obrąb dodał asp. Sekuna.
Dzięki szybkiej i skutecznej akcji strażaków udało się ograniczyć rozprzestrzenianie się pożaru, co pozwoliło na uniknięcie większych strat materialnych







![[Aktualizowane] Śmierć na torach w Ciechanowie. Ogromne opóźnienia pociągów relacji Warszawa - Gdynia po wypadku Stacja kolejowa w Ciechanowie a na niej służby po wypadku](https://static-ciechanow.cozadzien.pl/data/articles/sm-16x9-smierc-na-torach-w-ciechanowie-ogromne-opoznienia-pociagow-relacji-warszawa-gdynia-po-wypadku-pen-1771765639.jpg)








Napisz komentarz
Komentarze