Radio Rekord onair
Radio Rekord 88,7 FM

Ponad 1,5 mln zł dla sołectw z regionu ciechanowskiego. Mazowsze inwestuje w wieś

Nowe place zabaw, jaśniejsze ulice, bardziej ekologiczne świetlice i bezpieczne drogi – to tylko część inwestycji, które zostaną zrealizowane dzięki wsparciu samorządu Mazowsza. Do sołectw z regionu ciechanowskiego trafi ponad 1,5 mln zł.

redakcja
Wczoraj 17:00
Ponad milion złotych dla mazowieckich wsi
Samorząd Mazowsza wspiera rozwój lokalnych społeczności

Małe miejscowości z regionu ciechanowskiego mogą mówić o dobrych wiadomościach – dzięki programowi „Mazowsze dla sołectw” otrzymają realne wsparcie na konkretne, lokalne potrzeby. I to niemałe, bo w sumie ponad 1,5 miliona złotych na 52 różnorodne projekty.

Na liście znalazły się zadania od bardzo przyziemnych, jak remont świetlicy czy zakup tablicy informacyjnej, po bardziej nowoczesne – jak montaż paneli fotowoltaicznych czy lamp solarnych.

– To mieszkańcy wiedzą najlepiej, czego potrzebują. My ich tylko wspieramy w realizacji tych pomysłów – podkreśla marszałek Adam Struzik.

W całym województwie Mazowieckim, w ramach tegorocznej edycji programu, zrealizowanych zostanie aż 320 projektów na łączną kwotę 10 milionów złotych.

W regionie ciechanowskim pieniądze trafią m.in. do gmin Ciechanów, Glinojeck, Gołymin-Ośrodek, Grudusk, Ojrzeń, Regimin
i Sońsk. Dzięki nim mieszkańcy zyskają nowe miejsca do wypoczynku, lepsze oświetlenie uliczne, nowocześniejsze świetlice czy uporządkowane tereny rekreacyjne.

Niektóre gminy, jak np. Sońsk czy Ojrzeń, postawiły na rozbudowę infrastruktury w wielu sołectwach jednocześnie. Inne, jak Baboszewo, stawiają na nowoczesność – w Jarocinie powstanie instalacja fotowoltaiczna.

– Program „Mazowsze dla sołectw” naprawdę zmienia rzeczywistość mieszkańców. To nie są wielkie inwestycje, ale bardzo odczuwalne dla lokalnych społeczności – dodaje wicemarszałek Wiesław Raboszuk.

Wsparcie maksymalnie wynosiło 15 tysięcy złotych na projekt, przy czym mogło pokryć połowę kosztów całej inwestycji. Gminy mogły zgłosić do dwóch różnych projektów, a jeśli połączyły siły – nawet dla sześciu sołectw.

UMWM