Gokarta skonstruowanego przez studentów Koła Naukowego Inżynierii Materiałowej Państwowej Uczelni Zawodowej w Ciechanowie zaprezentowano szerokiemu gronu zainteresowanych podczas Sympozjum Naukowego dotyczącego samochodów elektrycznych.
- Nasz gokart elektryczny wyposażony jest w silnik elektryczny o mocy 7 KM. Jest zasilany bateria - akumulatorem 48V, o pojemności 100 Ah. Jest skonstruowany w ten sposób, że można go modyfikować na różne sposoby i będzie mógł być zastosowany do następnych zajęć i kolejnych roczników; będzie można na nim realizować kolejne, nowe pomysły - opowiadał Adam Siedlecki organizator koła naukowego, student III roku Mechaniki i Budowy Maszyn.
Studenci chcą go też testować na prawdziwych torach wyścigowych, a także pokazywać na wystawach i promować. Pomysłów nie brakuje.
- Sympozja jak to, mają pokazywać i promować prace studentów w kole naukowym ponieważ oni wiele czasu i pracy włożyli w to, aby rozwijać swoje projekty; pracują nad wieloma projektami i warto jest pokazywać i promować to co oni robią w zaciszach, po zajęciach - powiedział dr inż. Wojciech Sosnowski, wykładowca na wydziale Inżynierii i Ekonomii ciechanowskiej Alme Matris.
Sympozjum podczas którego pokazano wehikuł na prąd pozwoliło odkryć to co odbywało się dotychczas w zakamarkach uczelni.
- To jest pomysł, który się zrodził niedawno, aby wyjść na zewnątrz i pokazać pozostałym studentom i otoczeniu społeczno -gospodarczemu, co się dzieje w uczeni, nad czym pracują, co rozwijają, co ich interesuje, bo to będzie cenne dla całego otoczenia - mówił Tomasz Dzik, kierownik Mechaniki i Budowy Maszyn w ciechanowskiej PUZ.
Sympozjum było okazją do pokazania, że na uczelni nie brakuje sukcesów, które mogą mieć znaczenie nawet na arenie międzynarodowej.