Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu Radio Rekord onair Radio Rekord onair
Reklama

Jerzy Racki: To zniechęca do korzystania z publicznych środków transportu

Ciechanowski Radny apeluje do władz miasta o uzupełnienie brakujących rozkładów jazdy. Zdaniem Radnego, akty wandalizmu zniechęcają do przejazdów. Urząd Miasta Ciechanów zajął już stanowisko w tej sprawie
Jerzy Racki: To zniechęca do korzystania z publicznych środków transportu

Źródło: Fot. UM Ciechanów

Radny Rady Miasta Ciechanów Jerzy Racki po licznych interwencjach mieszkańców, zwracam się z prośbą o uzupełnienie brakujących rozkładów jazdy autobusów komunikacji miejskiej MZK na przystankach autobusowych.

-Tabliczki z czasowym rozkładem jazdy są często zamalowywane, niszczone czy nawet usuwane przez osoby nieodpowiedzialne. Brak informacji powoduje zniechęcenie do korzystania z publicznych środków transportu, dezorientację oczekujących na autobus. W najtrudniejszym położeniu są w takiej sytuacji seniorzy, a więc grupa społeczna, która w najmniejszym stopniu korzysta z dostępnej informacji internetowej, ale w dużym stopniu jest użytkownikiem komunikacji miejskiej. Akty dewastacji są szczególnie widoczne w miejscach mniej uczęszczanych, nie objętych monitoringiem wizyjnym. Proszę o przegląd stanu informacji dotyczącej rozkładu jazdy na wszystkich przystankach i uzupełnienie braków.- podkreśla Radny Rady Miasta Ciechanów Jerzy Racki.

W odpowiedzi na interpelację z dnia 28 kwietnia w pierwszej kolejności Urząd Miasta Ciechanów poinformował, że w Ciechanowie nie istnieje przewoźnik komunikacji miejskiej o skrócie „MZK”, przytoczonym w interpelacji.

-Rozkłady jazdy linii komunikacji miejskiej umieszcza na przystankach Zakład Komunikacji Miejskiej w Ciechanowie Sp. z o.o., z którym Gmina Miejska Ciechanów ma podpisaną umowę nr 1/ZKM/2015 o świadczenie usług publicznych w ramach publicznego transportu zbiorowego w komunikacji miejskiej. Akty wandalizmu związane z niszczeniem rozkładów jazdy są zjawiskiem występującym, na które następuje reakcja. Przewoźnik uzupełnia na bieżąco brakujące rozkłady. Miasto dokonało objazdu przystanków po złożeniu interpelacji i stwierdzono, iż na wszystkich przystankach widnieją aktualne, niezniszczone rozkłady jazdy.- poinformowała w odpowiedzi Iwona Kowalczuk, Zastępca Prezydenta Miasta Ciechanów.

Więcej o autorze / autorach:
Podziel się
Oceń

Napisz komentarz

Komentarze