Podczas plenerowego spotkania profilaktyczno-zdrowotnego organizowanego przez Mazowiecki Oddział Wojewódzki NFZ będzie można m.in. bezpłatnie wykonać szereg badań profilaktycznych.
W trakcie pikniku będzie można również skorzystać z porad dietetyka, założyć i potwierdzić profil zaufany, a także zaszczepić się jednodawkową szczepionką Johnson&Johnson. Przewidziano również wiele atrakcji dla dzieci: dmuchane zjeżdżalnie, animacje, konkursy, malowanie twarzy, zwiedzanie ambulansu i wiele innych.
Programem „Profilaktyka 40 PLUS” zostaną objęte wszystkie osoby powyżej 40. roku życia.
-Trzeba zauważyć, że w związku z pandemią koronawirusa profilaktyka chorób znacznie spadła z powodu m.in. obniżonej zgłaszalności do lekarzy w 2020 r. Wiele chorób, zwłaszcza w swoim początkowym stadium rozwoju, nie daje niepokojących objawów. Dzięki właśnie badaniom profilaktycznym można wykryć chorobę bardzo wcześnie i uniknąć długotrwałego, a czasem nieskutecznego leczenia, które jest konsekwencją zbyt późnej diagnozy- informuje resort zdrowia na swojej stronie internetowej.







![[Aktualizowane] Śmierć na torach w Ciechanowie. Ogromne opóźnienia pociągów relacji Warszawa - Gdynia po wypadku Stacja kolejowa w Ciechanowie a na niej służby po wypadku](https://static-ciechanow.cozadzien.pl/data/articles/sm-16x9-smierc-na-torach-w-ciechanowie-ogromne-opoznienia-pociagow-relacji-warszawa-gdynia-po-wypadku-pen-1771765639.jpg)








Napisz komentarz
Komentarze