Najbliższe warsztaty, które odbędą się już w tą niedzielę będą poświęcone tegorocznym laureatkom Nagrody Nobla w dziedzinie chemii. Emmanuelle Charpentier i Jennifer A. Doudna otrzymały to wyjątkowe wyróżnienie za opracowanie niezwykle szczegółowej i wydajnej metody edycji genomów. Dzięki CRISPR/Cas9 (bo tak nazywa się ta metoda) możliwe jest bardzo precyzyjne wprowadzanie zmiany w DNA zwierząt, roślin oraz mikroorganizmów.
Dla uczczenia tegorocznych laureatek Nagrody Nobla, w Parku Nauki Torus 25 października zostaną zorganizowane zajęcia dotyczące tajemnicy kodu DNA. Podczas warsztatów, dzieci nie tylko dowiedzą się czym jest DNA, ale też własnoręcznie wyizolują nici DNA z kiwi i banana. Ponadto zbudują model kodu genetycznego. Zajęcia skierowane są do młodych badaczy w wieku od 7 do 11 lat.
Na warsztaty obowiązują zapisy telefoniczne. Szczegóły na stronie parknaukitorus.pl.








![[Aktualizowane] Śmierć na torach w Ciechanowie. Ogromne opóźnienia pociągów relacji Warszawa - Gdynia po wypadku Stacja kolejowa w Ciechanowie a na niej służby po wypadku](https://static-ciechanow.cozadzien.pl/data/articles/sm-16x9-smierc-na-torach-w-ciechanowie-ogromne-opoznienia-pociagow-relacji-warszawa-gdynia-po-wypadku-pen-1771765639.jpg)








Napisz komentarz
Komentarze