Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu Radio Rekord onair Radio Rekord onair
Reklama Fotowoltaika

"Kolędować Małemu" frekwencyjnym sukcesem

Koncert Ludowego Zespołu Artystycznego Ciechanów oraz Ludowego Zespołu Artystycznego "Mały Ciechanów" zapełnił całą widownię
"Kolędować Małemu" frekwencyjnym sukcesem

Źródło: fot./źródło. Własne

Wczoraj (11.12) scena w Powiatowym Centrum Kultury i Sztuki w Ciechanowie była areną wyjątkowego muzycznego wydarzenia. Koncert Ludowego Zespołu Artystycznego Ciechanów oraz Ludowego Zespołu Artystycznego "Mały Ciechanów" przyciągnął tłumy, okazując się frekwencyjnym sukcesem.

- Zespół ludowy zawsze rozgrzewa naszą publiczność, ale wczoraj wyjątkowo były nie tylko radość i wesołe uśmiechy, ale również wzruszające chwile, bo śpiewana kolęda dla nieobecnych wywołała u wszystkich wzruszenie, kiedy to mogliśmy wspominać zmarłych, jak chociażby Jarek Koncewicz, instruktor Ludowego Zespołu Artystycznego Ciechanów, czy kierownik muzyczny Jerzy Szpojankowski, a potem wreszcie Stanisław Kęsik, były dyrektor Domu Kultury i wicestarosta także. Na pewno nie zabrakło i takich momentów. Sala wypełniona po brzegi, dwa piękne koncerty, o godzinie 10:00 i 12:00. No i mamy nadzieję, że to nie ostatni koncert w wykonaniu Ludowego Zespołu Artystycznego Ciechanów, a małe dzieci, najmłodsze z "Małego Ciechanowa", miały również swój debiut, co oczywiście zostało nagrodzone gromkimi brawami - powiedziała Małgorzata Milewska Zastępca Dyrektora PCKiSz.

Koncerty to nie był tylko sam śpiew, ale i okazja do pokazania kilku układów tańców z różnych regionów Polski oraz walca kojarzącego się z nadchodzącym po Bożym Narodzeniu karnawałem.

Zespołom towarzyszyła kapela złożona z 9 osób grających na: skrzypcach - Katarzyna Ignatowska, Agata Lusawa, Julia Ignatowska, Patrycja Ignatowska; altówce - Dorota Budnicka, klarnecie - Konrad Lusawa, instrumentach perkusyjnych - Bartosz Oczkowski i kontrabasie - Michał Szczyglak, pod przewodnictwem kapelmistrza Jana Nowotki - grającego na akordeonie.

Kierownikiem i choreografem zespołu jest Rita Tarczyńska, a instruktorem tańca Paweł Dolecki.

Zespół "Mały Ciechanów" trenuje w Szkole Podstawowej nr 5 w Ciechanowie, także pod okiem Rity Tarczyńskiej.

Niedzielny Koncert nie tylko dostarczył artystycznych przeżyć, lecz także przypomniał o sile wspólnoty i tradycji, które nadają wyjątkowy charakter świątecznemu okresowi. 



Podziel się
Oceń

Napisz komentarz

Komentarze

ReklamaAnuluj długi
ReklamaSalon Oświetleniowy Mirat